ראשי » מאמרים

מאמרים

ייעוץ פסיכולוגי

תקציר - ייעוץ פסיכולוגי הינו יעוץ אותו מקבל המטופל מהמטפל. במאמר נסקור סוגים שונים של ייעוץ פסיכולוגי, נראה איך ניתן לבחור ייעוץ טוב, נבין מהו טיפול פסיכולוגי ומה משמעותו עבור ילדים והוריהם.

טיפול פסיכולוגי לילדים

תקצירטיפול פסיכולוגי לילדים הינו טיפול שכיח בימינו. ילדים רבים החל משלבי התפתחותם המוקדמים ביותר ועד לגיל ההתבגרות חווים תהליכי התפתחות שונים אשר משפיעים על תפקודם. טיפול פסיכולוגי לילדים נותן למעשה כלים הן לילד אבל גם להורה להתמודד ולהכיר את הקשיים והבעיות של הילד. במאמר נראה טיפול פסיכולוגי לילדים החל למן השלבים המוקדמים בהתפתחותם ועד לשלב של גיל ההתבגרות אשר נחשב לגיל קשה ובעייתי עבור הילד וההורה.

פסיכולוג קליני והעולם נראה ורוד יותר……

תקציר – אנשים נקלעים למצבים נפשיים בעייתיים, המצריכים טיפול וסיוע, כדי להתמודד ולמגר את הבעיות. אופן וסוג הטיפול קשור להיקף הבעיה הנפשית. במקרים קשים הפתרון יינתן רק באמצעות פסיכיאטר וטיפול תרופתי. במקרים קלים יותר הפתרון המתאים הוא סיוע של פסיכולוג קליני. במאמר שלפניכם סקירה בנושא תחומי פעילותו של פסיכולוג קליני ועוד…

חרדה – אל תחששו לקרוא…..

תקציר – תחושת הפחד אצל כל בן אנוש מאותתת על סכנה אפשרית ומתריעה מפניה. בניגוד לפחד, חרדה היא תגובה לאיום מגורם מעורפל, בעלת אופי כרוני, ולא פחד חד פעמי. התמודדות עם מצבי חרדה כרוניים היא לרוב קשה. כדי להימנע מפגיעה באיכות החיים כדאי להסתייע בטיפול רפואי מקצועי. במאמר שלפניכם מידע אודות תופעת החרדה והדרכים לטיפול בה.

טיפול התנהגותי והשינוי מגיע!

תקציר – להתבונן באדם ובמעשיו – היש טוב מכך כדי לתהות על אופיו ואופן התנהלותו בעולם? הפסיכולוגיה רואה בטיפול התנהגותי בשילוב טיפול קוגניטיבי פתרון יעיל לבעיות נפשיות.

טיפול קוגניטיבי – ותחשבו על זה (אחרת)….

תקציר – הדברים שאנו עושים מונעים מהאופן בו אנחנו חושבים על כל דבר בחיינו. לכן, אנשים שסובלים מהפרעות נפשיות ימצאו פתרון מעולה בטיפול קוגניטיבי המקנה דפוסי חשיבה חדשים.

טיפול נפשי – זה בנפשנו

תקציר – שכואבת השן, יש רופא שיניים. כשכואב הגרון, יש רופא משפחה. ומה קורה כשהנפש כואבת? לה לא מגיע טיפול? מגיע ועוד איך! טיפול נפשי מקצועי יביא איתו הקלה ופתרון התחושות הקשות שאתם חשים…

פסיכולוג קליני לילדים – פתרון טוב להורים ולילד!

תקציר – כשכואבת לילד האוזן, ודאי תיקחו אותו לרופא אוזניים. כשהוא מתנהג באופן לא תקין כנראה שהוא צריך טיפול מגורם מקצועי, רק שהפעם הפתרון הוא: פסיכולוג קליני לילדים.

סיום טיפול פסיכולוגי – כל סוף הוא בעצם התחלה…

תקציר – אתם נמצאים בהליך של טיפול פסיכולוגי, ומרגישים שזה תרם לכם הרבה? מרגישים שיפור גדול, אך לא בטוחים מתי לסיים את הטיפול הפסיכולוגי? זו סוגיה לא פשוטה – מהו הפתרון?